Masaż antycellulitowy
Masaż antycellulitowy skierowany jest do osób, którym zależy na stopniowej redukcji cellulitu i pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej z kończyn dolnych i pośladków. Masaż ten wywodzi się z medycyny Azji i wykonywany jest tzw. bańką chińską (jest to odmiana bańki próżniowej zasysającej tkankę, do której się ją przyłoży). Jest to intensywny masaż, który na początku może być trochę bolesny, jednak regularnie wykonywany wykazuje dużą skuteczność w redukcji cellulitu.
Prawidłowo wykonany masaż pobudza krążenie krwi i limfy, ale też pobudza metabolizm wspomagając redukcję tkanki tłuszczowej. Poprzez zwiększenie przekrwienia tkanek polepsza się transport składników odżywczych i tlenu do skóry oraz usuwanie zalegających toksyn z organizmu.
Po masażu skóra jest bardziej jędrna, a cellulit staje się mniej widoczny. I choć walka z cellulitem wymaga cierpliwości i samodyscypliny, to jednak może być skuteczna. Warto poza masażami wdrożyć aktywność fizyczną i zadbać o dobre nawodnienie organizmu.
Należy pamiętać, że przy tendencjach do pękających naczynek przed masażem najlepiej jest skonsultować się z flebologiem tak, aby mieć pewność, że masaż nie wywoła niepożądanych skutków w postaci popękanych naczynek. Jest to kwestia bardzo indywidualna, dlatego konsultacja jest istotna.

Kiedy można spodziewać się efektów?
Pierwsze efekty, w postaci poprawy kolorytu skóry, widoczne są już po pierwszym masażu. Jednak, aby zmniejszyć lub zredukować cellulit konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Ich ilość jest indywidualna, uzależniona od stanu wyjściowego.
Jak przygotować się do masażu?
Do masażu nie należy się specjalnie przygotowywać. Należy pamiętać, aby na 1,5 godziny przed zabiegiem nie spożywać zbyt obfitego posiłku. Dobrze jest mieć przy sobie wodę do picia, by po zabiegu uzupełnić płyny.
Na masaż można ubrać się dowolnie. Zalecamy jednak wybranie ubrań luźnych, gdyż po masażu przyjemnie będzie mieć na sobie niekrępujące ubrania.
Do masażu należy się rozebrać pozostając w samej bieliźnie (swojej lub jednorazowej), ale odsłonięta będzie tylko ta część ciała, która jest masowana. Natomiast pozostała zostanie okryta ręcznikiem lub kocem.
Nie obawiaj się, że zmarzniesz – łóżko do masażu jest podgrzewane.
Przeciwwskazania
– nowotwory w fazie aktywnej
– ostre stany zapalne organizmu (w tym podwyższona temperatura ciała)
– choroby zakaźne
– przerwanie ciągłości skóry w obszarze masowanym
– stany zapalne skóry (zakaźne, ropne, alergiczne) w obszarze masowanym
– nieleczone nadciśnienie tętnicze
– osteoporoza
– padaczka
– zaawansowana miażdżyca
– niewydolność nerek lub serca
– zakrzepowe zapalenie żył
– stany zapalne stawów
– stany zapalne naczyń limfatycznych i węzłów chłonnych
– skłonność do pękających naczynek
– ciąża

Zarezerwuj wizytę już teraz!
Za chwilę przejdziesz do strony kalendarza, gdzie będziesz mieć możliwość wyboru daty i godziny spotkania.